MUDr. Strnadelová Vladimíra

Narodila se v Uherském Hradišti, kde absolvovala gymnázium. Pak vystudovala fakultu všeobecného lékařství na Palackého universitě v Olomouci, kde absolvovala v roce 1984.

Po skončení studií pracovala 15 let na neurologii v Uherském Hradišti. Od studií se věnovala i přírodní a celostní medicíně, vystudovala homeopatiti, čínskou fytoterapii i akupunkturu. Od roku 1995 se věnuje celostní medicíně v rámci Institutu celostní medicíny. Spolu s manželem přednáší a dělají kurzy zdravého životního stylu, zabývají se léčebnou stravou.
Je spoluautorkou knih Radost z jídla a Radost ze zdravých dětí.

V listopadu vyjde nová kniha Radost z bezlepkové stravy.

5.

Pátek 26. 11.

Zažívací systém a celiakie

Celiakie je autoimunitní a částečně geneticky podmíněné onemocnění. Velmi přibývá lidí, kterým byla zjištěna tato diagnóza. Jedinou léčbou je úplné vysazení lepku (pšenice, žito, ječmen, oves). Velmi často však i po vysazení těchto obilovin nedochází k úplnému vymizení obtíží a lidé mají nejen obtíže zažívací, ale i imunitní, které jsou nejčastěji provázené únavou. Je to proto, že významným podílem na této nemoci nese kvalita tenkého střeva. Od ní se pak odvíjí i zátěž dalších zažívacích orgánů a to zvláště jater a slinivky břišní. Tyto důsledky se však neodstraní pouze vysazením lepku. Je třeba regenerovat střevo a upravit stravu tak, aby odpovídala schopnosti a možnosti našeho trávicího systému, což vede k regeneraci sliznice střeva, úpravě střevního osídlení a nápravě všech trávicích orgánů.